Zarybiamy wylęgiem szczupaka

Rozwój środowiska wodnego

Z dumą dzielimy się świetnymi wieściami z naszego Gospodarstwa Rybackiego w Mrągowie! Po intensywnym miesiącu starań, udało nam się wprowadzić do naszych jezior imponującą liczbę około 7 milionów młodych szczupaków. To ogromny krok naprzód w naszym dążeniu do wzbogacenia różnorodności i dynamiki naszych wód.

Szczupak, jako nieodzowny element ekosystemu wodnego, przyczyni się do zachowania naturalnej równowagi w naszych jeziorach. Jego obecność wpłynie na kontrolę populacji innych ryb i stworzy zdrowsze, bardziej zrównoważone środowisko. Jesteśmy przekonani, że to osiągnięcie przyczyni się do długoterminowego dobrostanu naszych wód.

Przyszłość naszych jezior

Nasz zespół z ogromnym zaangażowaniem pracował nad wprowadzeniem młodego szczupaka do jezior. Szacowana przeżywalność na poziomie 5% to świetny wynik, który świadczy o sprzyjających warunkach i staranności, jaką wkładamy w proces zarybiania.

Dziękujemy naszej społeczności, wędkarzom i miłośnikom natury za wsparcie i entuzjazm wokół naszych działań. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będziemy Państwa informować o kolejnych krokach w naszym gospodarstwie, inicjatywach na rzecz ochrony wód i fascynujących możliwościach, jakie nasze jeziora oferują. Wspólnie budujemy przyszłość, pełną życia i rytmu, dla naszych pięknych wód.